طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۵ مهر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 3795 | نویسنده : مدیر فنی سقلاتون
 •   

  نمایندگان محترم مردم شریف استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی جناب آقایان جواد کاظم نسب، علی ساری، همایون یوسفی، عامر کعبی، جلیل مختار، غلامرضا شرفی، فریدون حسنوند، هدایت‌الله خادمی، علی گلمرادی، حبیب‌الله کشت‌زر، عبدالله سامری، عباس پاپی‌زاده، قاسم ساعدی، اقبال محمدیان، مجید ناصری‌نژاد، سید راضی نوری، سهراب گیلانی، علی‌عسگر […]

  نمایندگان محترم مردم شریف استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی


  جناب آقایان جواد کاظم نسب، علی ساری، همایون یوسفی، عامر کعبی، جلیل مختار، غلامرضا شرفی، فریدون حسنوند، هدایت‌الله خادمی، علی گلمرادی، حبیب‌الله کشت‌زر، عبدالله سامری، عباس پاپی‌زاده، قاسم ساعدی، اقبال محمدیان، مجید ناصری‌نژاد، سید راضی نوری، سهراب گیلانی، علی‌عسگر ظاهری، عبده‌وند، عبدالحمید خدری، محمدباقر سعادت، سید کمال‌الدین شهریاری، غلام محمد زارعی، غلامرضا تاجگردون، عدل هاشمی و سرکار خانم سکینه الماسی
  با سلام
  «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَوْفُوا بِالْعُقُودِ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! به پیمان ها وفا کنید». (مائده: 1)
  چه شد وعده های انتخاباتی تان؟
  از نقطه ای از ایران برای شما می نویسم که غنی ترین و ثروتمندترین خاک کره زمین را داراست. از گچساران از شهری که همیشه رکورد دار است گاهی در تولید نفت و گاز و گاهی در آمار رای دهندگان و در سالهای دفاع مقدس در تعداد رزمندگان اعزامی به جبهه های حق علیه باطل واین سالها در بالاترین امار بیکاری. در شهری زندگی میکنم که صنعتش و درامدش متعلق به بقیه شهرهای ایران است و فرزندان این شهر به عنوان کارگر فله ای در این صنعت جان می کنند. در شهری که غیربومیان در ان به راحتی مشغول کارند و جوانان این شهر برای کارگری در رقابتند و هر از چند گاهی به دلیل اخراج شدن باید جلوی فرمانداری تجمع و التماس و خواهش کنند که شاید به کار کارگری برگردند.
  در شهری زندگی میکنیم که سالانه هزاران تن اسید و میلیون ها لیتر نفت و گازوئیل و میلیاردها فوت مکعب گاز در اطراف آن سوزانده شده و همه و همه و همه مهمان ریه های شهروندانم است و باران های اسیدی و هوای اسیدی شهرم میلیاردها تومان به جان و مال مردمم ضرر می رساند و آیا تا حالا کسی بررسی کرده که چرا این همه آمار حساسیت و آسم و مشکلات ریوی در شهرم بالاست؟
  بله این تقدیر گچساران و اهواز، بوشهر، بهمئی، مسجد سلیمان، امیدیه، ماهشهر، آبادان و … است. درد و رنجی که سالهاست گریبان گیر ماست و رفاه و سودش برای دیگران. می دانیم که حوزه ما خوزستان و بوشهر قطب اول کشاورزی کشور است می دانیم که قطب اول تولید برق کشور است می دانیم که قطب اول تولید نفت و گاز کشور است می دانیم که قطب اول آب کشور است می دانیم که قطب اول واردات و صادرات کشور است و خوب می دانیم که در طول تاریخ بسیار طولانی کشورمان قطب اول دفاع از مملکت و میهنمان بوده است و هیچ وقت در طول تاریخ از زمان هخامنشیان تاکنون یاد نداریم که مردم حوزه انتخابیه تان تحقیر شده باشند و زیر بار زور رفته باشند اما الان چه شده است؟
  چه شده است که این همه جوان در حوزه نفت و گاز سالهاست در حقشان اجحاف می شود؟ از سال 1370 تاکنون فقط و فقط از سرمایه های منطقه ما استفاده شده است. از نفتمان از نیروی انسانی مان ولی دریغ از یه ذره توجه. چرا باید با کمترین امکانات و حداقل حقوق و مزایا در این مناطق آلوده و گرم بیش از 200 هزار جوان کار کنند و کسی هم از این ها حمایت نکند. چرا باید 40 هزار نیروی قراردادی در مناطق شما در وزارت نفت مشغول باشند و اکثرا بیش از ده سال سابقه کار دارند و شما فقط موقع انتخابات با آنها چند جلسه سیاسی برگزار کنید و بعد هم که کارتان به سامان رسید آنها را از یاد ببرید؟ چه شده که در مجلس مجوز استخدام بیش از 100 هزار معلم حق التدریس صادر می شود آن هم بدون آزمون ولی حتی یک مجوز 10 هزار نفری با آزمون برای نیروهای حوزه انتخابی شما در نفت و گاز صادر نمی شود؟ سئوال اینجاست کدام یک به تخصص و تجربه بیشتر نیاز دارد و کدام به علم؟ در نهادی مثل آموزش و پرورش که علم حرف اول را می زند مجوز بدون آزمون استخدام صادر می شود و در جایی که تجربه و تخصص مهمترین شاخصه است حتی هیچ خبری از ازمون نیست جایی که همه این نفرات بعد از سالها کار باتجربه و متخصص شده اند و خود بهتر از من می دانید که کشورهای همسایه در هر فراخوان چه ضرری به مملکت بابت برون رفت نیروهای متخصص به ما می زنند.
  می دانیم و می دانید که مردمان حوزه زاگرس و جنوب کشور نجیب و ولایت مدارند ولی قرار نیست از این موضوع سوء استفاده شود قرار نیست حق آنها ادا نشود قرار نیست که این جوانان بهترین سالهای عمر خود را در شغل های سخت و بدون درامد کافی بگذرانند و سن آنها که از چهل عبور کرد دیگر شرایط استخدام را نداشته باشندو بقیه عمرشان را هم به همین منوال بگذرانند کما اینکه این بلا به سر تعداد زیادی از همین جوانان در دهه هفتاد و هشتاد در صنعت نفت امد و با وجود شایستگی و دارا بودن شرایط هیچ وقت استخدام نشدند و دیگر نخواهند شد.
  به یاد دارید قبل از انتخابات ریاست جمهوری وزیر محترم نفت و معاونین و مشاورینشان چطور از حق و حقوق نیروهای قراردادی و پیمانکاری وزارت نفت می گفتند و هر روز طی مصاحبه ای قول رفع مشکل و افزایش حقوق و استخدام … می دادند؟ پس چه شد؟ آیا مسئولین و نمایندگان حکومت اسلامی باید چنین باشند سیره و رفتار و عملشان؟ چرا وقتی پیشنهاد می کنیم که به جای به کار گیری نیروی رسمی جدید در صنعت نفت ابتدا نیروهای قراردادی را رسمی و پیمانکاری را قراردادی و بعد نیروهای تازه استخدام را جایگزین نیروهای پیمانکاری کنید تا هم فردی شاغل شده باشد و هم نیروهای شاغل دلخوش و باانگیزه شوند کسی گوشش بدهکار نیست؟ جز این است هیچ کار کارشناسی در حوزه منابع انسانی نفت صورت نگرفته و شاید عده ای در این استخدام ها به فکر به روی کار آوردن افراد نزدیک به خود هستند.
  جالب اینجاست که رئیس کمیسون برنامه و بودجه و رئیس کمیسون انرژی هم از نمایندگان مناطق نفت خیز جنوب هستند و باز این احوال ماست.
  سئوال من از شما این است که چطور استخدام معلمان حق التدریس بار مالی برای دولت ندارد ولی استخدام نیروهای قراردادی نفت که بسیار کمتر از معلمان حق التدریس می باشند بار مالی دارد؟ نظر کارشناسی مرکز پژوهشهای مجلس بسیار جالب است و غیر کارشناسی، استخدام نیروهای قرار دادی نفت بار مالی دارد و استخدام دیگر وزارتخانه ها که اتفاقا چندین برابر نیروهای نفت هستند نه!!!! و جالبتر اینکه درامد این مملکت هم مستقیما به واسطه همین نیروهای نفت است. شاید هم، چون شما نمایندگان جنوب کشور در مجلس قدرت و کارائی لازم را برای دفاع از ما ندارید؟ و یا اینکه مرکز پژوهش های مجلس جانبدارانه و منطقه ای نظر می دهد؟
  کاش یکبار فقط یکبار یکی از شما نمایندگان پشت تریبون مجلس می رفتید و در صحن علنی از واقعیات و اجحافی که در حق نیروهای قرار دادی وزارت نفت حرف می زدید که هیچ وقت چنین نشد.
  به دلیل پاره ای ملاحظات نتوانستم از همه تبعیضات و واقعیات در مجلس و وزارت نفت حرف بزنم ولی امیدوارم شما نمایندگان جنوب و حوزه زاگرس به وظایف نمایندگی خود و دفاع از حق نیروهای کارگری نفت عمل کنید و یکبار برای همیشه این موضوع را ختم کنید.
  بسیار جالب است که مرکز پژوهش های مجلس به دلیل عدم تامین اعتبار تبدیل وضعیت نیروها را خلاف قانون اساسی می داند ولی در همین قانون اساسی وضعیت کنونی نیروهای قراردادی و پیمانکاری شرکت نفت مغایر اصول دوم، سوم، نوزدهم، بیستم، بیست و ششم، بیست و هشتم و سی و چهارم است.
  هدف از انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی ایجاد جامعه ای عدالت محور و دینی بود که رفاه مردم و تلاش دولت برای ایجاد عدالت از شاخصه های آن بود ولی متاسفانه در نظریه کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس عنوان شده طرح استخدام نیروهای قراردادی به نفع این نیروها و به ضرر دولت می باشد و این طرح را رد می کنیم. پس باید به نفع چه کسانی باشد؟
  نمایندگان محترم، ما مردم استان های جنوبی به قدر کافی گرفتار مشکلات هستیم مشکلاتی از قبیل گرد و خاک، گرمای شدید، کم آبی، عدم دسترسی به امکانات رفاهی مناسب و … لذا بسیار ناجوانمردانه است که در حق موکلین شما در این مناطق ظلم مضاعف صورت بگیرد و هیچ گونه حمایتی هم نشوند. لذا از شما تقاضا داریم که بخاطر قسم نمایندگیتان و بخاطر بار مسئولیتی که بر دوشتان هست یکبار برای همیشه عزم خود را جزم کنید و به مشکل نیروهای قراردادی نفت رسیدگی کنید و گره گشا باشید چون وزیر نفت هیچ اراده ای برای حل این مشکل ندارد و به نظر می رسد تنها چیزی که برای دولت محترم و وزیر گرامی مهم نیست نیروی کارگری وزارت نفت است.

  ابرچسب ها :
  امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ۲۱۴زندانی جرائم غیر عمد در کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند
 • توسعه ۲۸ مخزن در قالب قراردادهای عملیات محور در مناطق نفت‎خیز جنوب
 • درگیری بر سر انتقال آب در کهگیلویه و بویر احمد
 • گزارش تصویری از بازدید مهندس صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران از پروژه ایمن سازی خطوط لوله گازو گاز مایع ۹۰۰ پازنان ۲
 • مراسم یادبود مرحوم محمد تاجگردون با حضور جمعی از مسئولین نظام و اقشار مختلف مردم در مسجد نور تهران برگزار شد. گزارش تصویری
 • گزارش تصویری از بازدید مهندس صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران و هیئت همراه از خطوط لوله صادراتی وتلمبه خانه گوره
 • تماشاگران گچسارانی ، رفیق روزهای خوب هستند ، رفیق خوب روز ها »
 • فراخوان مشترک باشگاه و کانون هواداران نفت و گاز گچساران
 • مجتمع تجاری مهرآفرین گچساران در بهترین نقطه شهرستان گچساران آماده واگذاریست.
 • قهرمان مسابقات والیبال گرامیداشت یاد و خاطره شهید حججی اداره HSEشرکت بهره برداری نفت و گاز مشخص شد.
 • گزارش تصویری نشست شورای اداری شهرستان گچساران با حضور وزیر نفت/امام جمعه گچساران:جذب نیروها قانونی و شفاف باشد/تاجگردون:در کنار نیروهای قراردادی به معیشت نیروهای پمانکاری هم توجه شود/زنگنه:گچساران قطب پتروشیمی می شود
 • گزارش کامل جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر نفت/حاشیه ها+تصاویر
 • پیام تشکر یکی از بزرگان منطقه بویراحمد گرمسیر(خیرآباد و لیشتر) از دکتر تاجگردون
 • حضور دکتر خالقی وزیر کار دولت خاتمی و نماینده دوره ششم اصفهان در مجلس شورای و مشاور ایثارگران زنگنه وزیر نفت در گچساران
 • نامه یک کارگر نفتی گچساران به نمایندگان استان خوزستان بوشهر و کهگیلویه وبویراحمد چه شد وعده های انتخاباتی تان؟
 • گزارش تصویری از مراسم تودیع و معارفه مهندس ظفری شهردار جدید گچساران
 • جلسه تودیع و معارفه پلیس راهور شهرستان گچساران در فرمانداری گچساران برگزار گردید
 • مهندس صیدالی مدیرعامل نفت گچساران اقدامات تاجگردون در استان همه مارا به حرکت واداشت راه ایجاد اشتغال ؛توسعه تکنولوژی و ایجاد شهرک های فعال و اثر گذار نفت وگاز میباشد
 • پاسخ احمد عوض پور به نامه های مکرر جوانان قشقایی به مهندس صیدالی مدیرعامل نفت گچساران